Ампліпульстерапія

Синусоїдальна-модульована терапія або ампліпульстерапія: переваги фізіотерапевтичного методу

«Синусоїдальна модульована терапія» – таку назву отримав метод електротерапії, заснований на терапевтичному застосуванні синусоїдального змінного модульованого струму малої сили в імпульсному режимі. Інша назва цього методу – ампліпульстерапія. Відразу слід зазначити про переваги: процедури ампліпульстерапії є безболісними і добре переносяться пацієнтами, не викликаючи побічних ефектів.

Під час проведення сеансу СМТ людина практично не відчуває болю в зоні впливу. Відсутні поколювання, свербіж, печіння, почервоніння чи подразнення шкіри. Пацієнт відчуває тільки незначні коливання – вібрації, що вказують на скорочення м’язів під час проведення процедури.

Низькочастотний синусоїдальний модульований струм малої сили легко проникає крізь шкіру та м’язи за допомогою спеціальних пристроїв для генерації електричних струмів, та електродів, що закріплюються на тілі людини. Така терапія добре переноситься організмом, тому повторний курс лікування можна проходити вже 1-2 тижні після попереднього курсу.

Переваги синусоїдально-модульованої терапії:

  • безболісність процедури;
  • відсутність дискомфорту та побічних ефектів при проведенні терапії;
  • ефективність у лікуванні широкого спектру захворювань;
  • можливість поєднання з іншими методами лікування;
  • активна стимуляція нейронів через збудження м’язових тканин;
  • апаратне регулювання показників для досягнення бажаного ефекту.

При лікуванні конкретного захворювання підбираються окремі алгоритми ампліпульстерапії, тобто показники частоти та сили струму.

Поєднання СМТ з тепловими та водними процедурами, лікувальним масажем, помірними фізичними навантаженнями дає максимальний результат. Тому в санаторії «Поляна» цей метод електролікування застосовується в комплексі з іншими процедурами для досягнення найбільш ефективних результатів у терапії й профілактиці захворювань травної, ендокринної, сечостатевої, нервової та інших систем.

Показання до проведення процедур ампліпульстерапії

Застосування різних видів модуляцій СМТ робить цей метод ефективним у лікуванні багатьох захворювань та патологічних станів:

  • хвороби та патології хребта та опорно-рухової системи;
  • порушення відтоку та застій лімфи;
  • захворювання шлунково-кишкового тракту (виразкові патології, гастрити, коліти, ожиріння та багато інших проблем, пов’язаних з роботою органів травної системи);
  • запальні процеси сечовидільної системи та органів малого тазу;
  • захворювання дихальних шляхів (загострення хронічної пневмонії, хронічний бронхіт, бронхіальна астма тощо).

Ампліпульстерапія добре зарекомендувала себе у лікуванні травм та захворювань периферичної нервової системи й вегетативного відділу нервової системи з больовими синдромами, гіпертонічної хвороби I-II ступенів, судинних розладів, парезів та паралічів. Перелік показань можна продовжити, адже СМТ чинить лікувальну дію практично на всі органи, тканини та системи людського організму.

Неоціненною є роль синусоїдально-модульованої терапії у лікуванні захворювань органів травлення: хронічного гастриту з секреторною недостатністю, рефлюксезофагіту, виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки (у фазі загострення чи неповної ремісії), розладах жовчовивідних шляхів та жовчного міхура (за відсутності каменів) та ін.

Слід зазначити, що разом з терапевтичною дією можна виділити й ряд інших ефектів від сеансів ампліпульстерапії. Завдяки цьому методу фізіотерапії досягається знеболюючий та косметичний ефект (усуваються запалення шкіри та набряки, посилюється мікроциркуляція крові).

Чи є протипоказання? Як і будь-який інший метод фізіотерапії, процедуру ампліпульстерапії призначає лікар на основі вивчення історії хвороби пацієнта, результатів лабораторних та інших досліджень та підбору найефективніших методів лікування.

Протипоказання до проведення ампліпульстерапії:

  • гнійні запалення та кровотечі;
  • будь-які новоутворення на тілі та в організмі людини;
  • епілепсія;
  • наявність у пацієнта кардіостимулятора;
  • жовчокам’яна і/або сечокам’яна хвороба;
  • різноманітні захворювання крові;
  • підвищена індивідуальна чутливість до струму.

Медичний контроль під час проведення сеансів СМТ у санаторії «Поляна» гарантує ефективність такої терапії. Крім того, в нашому закладі використовується сучасне обладнання для фізіотерапевтичних процедур та створено комфортні умови для лікування пацієнтів, які мають різні проблеми зі здоров’ям.

Як проводиться процедура ампліпульстерапії у санаторії «Поляна»?

Сеанс синусоїдально-модульованої терапії відбувається у спеціально обладнаному кабінеті з використанням медичного пристрою для проведення маніпуляції. Пацієнт може сидіти під час процедури або прийняти положення лежачи. Фізіотерапевт вмикає прилад та встановлює необхідні налаштування в ручному режимі (сила струму, тривалість процедури, частота впливу та ін.).

Регулювання показників відбувається залежно від стану пацієнта, його суб’єктивних відчуттів. Взаємодія лікаря та пацієнта під час проведення ампліпульстерапії є обов’язковою умовою, від якої залежить отримання максимального ефекту. Показники пристрою повинні бути налаштовані так, щоб у людини виникли відчуття легких вібрацій.

Медичний пристрій для процедури СМТ оснащений спеціальними прямокутними пластинками (електродами), що закріплюються на ділянках шкіри пацієнта – залежно від локалізації запалення та площі ураженої області. В порожнину електродів вкладаються спеціальні гідрофільні прокладки, що утримують рідину.

Зазвичай одна процедура ампліпульстерапії триває від 10 до 40 хвилин. Сенси відбуваються щодня або через день. Курс встановлює лікар з урахуванням стану здоров’я пацієнта (10-15 процедур). За необхідності можна повторити синусоїдально-модульовану терапію через 1-2 тижні.

На відпочинок та лікування у Закарпаття люди приїжджають з різними проблемами, тому санаторій «Поляна» пропонує комплексний підхід до розв’язання питань, пов’язаних із покращенням здоров’я.

Ряд заходів, призначених місцевими лікарями для лікування патологічних станів, травм та хронічних захворювань, зняття больових відчуттів, нормалізації обмінних процесів та функціонування внутрішніх органів, покращення самопочуття, включає в себе і ампліпульстерапію.

Обирайте оздоровлення та відпочинок у санаторії «Поляна», де для гостей створені комфортні умови для проживання та лікування. Досвідчені фахівці закладу підберуть для Вас оптимальну програму терапії завдяки сучасним методам діагностики з використанням фізіотерапевтичних методів. Тут Ви зможете не тільки покращити стан здоров’я, а й урізноманітнити своє дозвілля, подихати свіжим гірським повітрям і просто насолодитися дивовижними пейзажами мальовничої місцевості.