Про санаторій

Санаторій «Поляна»: від заснування до сьогодення

Поляна – невеличке затишне курортне селище, розташоване у вузькій долині, оточеній лісами, за 10 км від міста Свалява між Полонинським і Вулканічним хребтами Карпат. Щороку цей мальовничий куточок України гостинно зустрічає туристів, які мріють про повноцінний відпочинок та оздоровлення на лоні первозданної природи.

Здравниця прославилася цілющими мінеральними водами з лужно-вуглекислим складом типу «Боржомі»: «Лужанська», «Поляна Квасова» та «Поляна Купіль». Саме питні мінеральні курси для відвідувачів вважаються головним лікувальним фактором курорту Поляна. Чудові кліматичні умови та природні чинники підсилюють цілющі властивості мінеральної води.

Купальні курорту «Поляна» відомі з ХІХ століття, а історія заснування цього місця сягає ІІ тисячоліття до н. е. Першу письмову згадку про нього як про поселення пастухів дослідники відносять до ХІІ ст. Поляна пережила вторгнення монголо-татарських завойовників й була спалена, а потім відновлена у 1548 р. Однак це не єдина спроба знищити поселення: у 1907 році будівлі курорту було знову зруйновано пожежею, і лише в 1913 році його почали відбудовувати.

Опис Полянського цілющого джерела зустрічається в 1914 році в ілюстрованому путівнику по курортах та мінеральних джерелах Бальнеологічного товариства Святої Угорської Корони: «Це першокласна вода, прекрасна столова вода… Чудове розташування джерела, прекрасне повітря, клімат та закрита з усіх сторін горами місцевість може бути використана як курорт».

Санаторій «Поляна» функціонує з 1946 року на базі колишньої «Полянської купелі». Зараз це 5-поверхова споруда на 500 місць, оснащена сучасним обладнанням для проведення лікувально-профілактичних процедур.

Номери та інфраструктура

Харчування

Дієти санаторію

Умови санаторію відповідають європейським стандартам. Гостям пропонується 5-разове дієтичне харчування у їдальні: дієти № 1, 4, 5, 5-П, 9, 15 (загальна). На території санаторію діє ресторан, у якому можна скуштувати смачні страви національної, європейської та угорської кухонь.

Номери санаторію світлі й затишні, вони облаштовані всіма необхідними речами для комфортного проживання: зручними меблями та побутовою технікою (холодильник, телевізор з можливістю підключення кабельного телебачення, електрочайник, Wi-Fi).

Інфраструктура лікувально-оздоровчого комплексу


ТзОВ «Санаторій Поляна» розташоване в Свалявському районі Закарпатської області України у селі Поляна по вул. Духновича, буд. 104. Бювет мінеральної води знаходиться безпосередньо біля санаторію.

Інфраструктура Поляни розвинена завдяки великому напливу гостей, як з нашої країни, так і з зарубіжжя. Сервіс готельно-санаторного фонду та умови проживання цілком відповідають сучасним європейським стандартам.

На території санаторію розташовані спортивні майданчики, місця для відпочинку, дитячі ігрові майданчики, басейни, лазні, сауни, кафе, ресторани й бари, де можна цікаво та весело провести час та відпочити з користю для здоров’я. У місцевих магазинах та ринках можна придбати усілякі товари й сувеніри.

Спеціалізація лікування на курорті Поляна

Унікальні кліматичні умови курорту Поляна та цілющі властивості природи підсилюють дію питної мінеральної води «Поляна Купіль». Під охороною Полянського лісництва знаходиться площа 7 тис. га, на якій ростуть 20 хвойних та 60 листяних порід дерев і кущів. Поляна міститься на межі гірської та передгірської зон, що також підкреслює унікальність цієї місцевості.

Основний напрямок лікування й профілактики на курорті Поляна – хронічні захворювання органів травлення: ерозійні гастрити (дуоденіти), виразки шлунка й дванадцятипалої кишки, хронічні коліти, хронічні розлади кишківника, хронічний ентерит та ентероколіт тощо.

Санаторій спеціалізується також на лікуванні захворювань печінки (гепатит), хронічного холециститу, цукрового діабету, реабілітаційних заходів щодо відновлення організму після хірургічних втручань (з детальним переліком можна ознайомитися у розділі «Показання до санаторного лікування»).

Мінеральна вода «Поляна Купіль» використовується для:

Перебуваючи в санаторії «Поляна», Ви зможете пройти лікувальні курси інгаляцій, ванн, масажу, а також фізіотерапевтичні, лазерні, косметологічні процедури. Тут діють спеціально розроблені програми оздоровлення для жінок та чоловіків, детоксикаційні програми, а також програми для майбутніх матерів. Дізнатися більш детально про послуги санаторного лікування можна за номерами телефонів, указаними на сайті.

Цікаво знати, що:

Розваги на курорті Поляна

Відпочинок на курорті Поляна насичений та різноманітний. Він охоплює гірські прогулянки, збір цілющих трав, риболовлю, екскурсії до славетних історико-культурних та археологічних пам’яток, культурно-розважальні програми для гостей. Окрасою Поляни є рекреаційний лісосадопарк площею 157 га, розташований на горі Лиса. Взимку тут створені найкращі умови для гірськолижного відпочинку. Туристи залюбки вирушають у подорож до чарівних монастирів, церков, палаців та замків Закарпаття.

«Поляна» – чудове місце для відпочинку з друзями або усією сім’єю, адже в санаторії ефективне лікування можна поєднати з дозвіллям та значно покращити стан свого здоров’я.

Замовляйте путівки в Поляну за вигідними цінами. У цей курорт неможливо не закохатися!