Дуодeнальне зондування ЕКГ

У яких випадках хворому доцільно проводити дуоденальне зондування?
Дуоденальне зондування проводять при захворюваннях печінки та жовчовивідних шляхів як з діагностичною, так і з лікувальною метою. При цьому у дванадцятипалу кишку або парентерально вводять різні подразники, які стимулюють скорочення жовчного міхура, розслаблення сфінктера загальної жовчної протоки та перехід жовчі з жовчовивідних шляхів у дванадцятипалу кишку.

Які речовини використовують як подразники, що вводяться у дванадцятипалу кишку під час дуоденального зондування? Як подразники використовують 30-50 мл теплого 25% розчину магнію сульфату.

Парентерально вводять 2 мл гастроцепіна.

Що являє собою зонд для дуоденального зондування?
Для дуоденального зондування використовують стерильний одноразовий зонд діаметром 3 мм і довжиною 1,5 м. На його кінці, який вводиться в шлунок, прикріплена порожниста металева олива з низкою отворів. На зонді розташовані 3 мітки: на відстані 40-45 см від оливи, 70 см і 80 см від оливи. Остання мітка орієнтовно відповідає відстані від передніх зубів до пипки дванадцятипалої кишки (фатерова пипка).

Як проводиться підготовка до процедури зондування?
Крім зонда, до процедури дуоденального зондування готують затискач зонда, штатив із пробірками, шприц місткістю 20 мл, стерильні пробірки для посіву, лоток, медикаменти (25% розчин магнію сульфату).
З метою підготовки до дослідження хворому напередодні ввечері призначають всередину 2 таблетки “Но-шпи”. Вечеря – легка; газопровокуючі продукти (чорний хліб, молоко, картопля) виключаються.

Завершенням процедури є промивання 12-персної кишки мінеральною водою

Дуодинальне введення мінеральних вод. При цьому методі мінеральна вода, обминаючи шлунок, потрапляє безпосередньо до 12-персноі кишки. Механізм дії» у відповідь на введення до 12-персної кишки мінеральної води посилюється процес виділення дуоденального вмісту з підвищеним вмістом панкреатичних ферментів, відбувається спорожнення жовчного міхура, нормалізується моторна функція 12-персної кишки, тонкого та товстого кишечника, зменшуються в них запальні процеси. Особливості дії: вимивання вмісту 12-персної кишки, стимуляція рухової активності 12-персної кишки, ліквідація дуоденостаза, рефлек¬торна стимуляція органів травлення, що мають нейро-гуморальні зв’язки з 12-персною кишкою (ефекти секретину, холецистокініну, панкреозіміну, мотіліну).