Індуктотермія

Високочастотна магнітотерапія (індуктотермія) – комплексне вирішення проблем зі здоров’ям

Фізіотерапевтичні методи лікування мають велике значення у терапії та профілактиці різноманітних захворювань. Вони не тільки не вимагають використання медикаментозних засобів, а й дозволяють зменшити прийом ліків завдяки підвищенню чутливості організму до властивостей медикаментів, що вводяться за допомогою електричного струму та магнітного поля.

Одним із популярних методів фізіотерапії є високочастотна магнітотерапія (індуктотермія), що застосовується з різною метою та має цілий ряд переваг перед іншими лікувальними процедурами. Як і інші фізіотерапевтичні методи, індуктотермія не чинить токсичного впливу на організм людини, не викликає алергічних реакцій, дозволяє звести до мінімуму симптоматику та будь-які ускладнення хвороби.

На сьогодні у медичній практиці застосовуються декілька різновидів високочастотних впливів: СВЧ-терапія (мікрохвилі з різною довжиною та частотою), УВЧ-терапія (електричне поле ультрависокої частоти), ВЧ-терапія (поле високої частоти). Магнітотерапія зарекомендувала себе у лікуванні та профілактиці захворювань опорно-рухового та дихального апарату, травної, нервової, ендокринної та інших систем.

Як проходить процедура індуктотермії?

Для цього використовується спеціальне апаратне обладнання, що за певних умов створює високочастотне магнітне поле. Під час процедури пацієнт повинен перебувати в безпосередній близькості від індукційної спіралі або спеціального ізольованого кабелю, через які проходитиме змінний високочастотний струм та утворюватиметься магнітне поле змінного типу.

Проникаючи углиб тіла людини, а саме через рідкі середовища (лімфу, кров), що мають найбільшу електропровідність, високочастотний струм створює в них коливальні рухи заряджених частин у поєднанні з виділенням значної кількості теплової енергії. Такий принцип можна порівняти з роботою мікрохвильової печі. За рахунок вихрових струмів у прилеглих до індуктора тканинах відбувається їх рівномірне прогрівання на глибину до 8 см.

За допомогою спеціального апарату з багатьма ступенями перемикача інтенсивності медичний працівник має змогу регулювати режим, тобто за необхідності контролювати потужність високочастотного магнітного поля. Процедура триває приблизно півгодини. Курс терапії зазвичай становить 10-15 сеансів – щодня або через день.

Переваги високочастотної магнітотерапії

Лікувальний ефект високочастотної магнітотерапії полягає у тепловому впливі на організм, унаслідок чого посилюється циркуляція крові в судинах, прискорюються регенеративні процеси, покращується стан внутрішніх органів.

Слід виділити й інші переваги цього фізіотерапевтичного методу лікування:

 • розширення судин та прискорення кровообігу;
 • позитивний вплив на секреторну активність залоз;
 • зниження артеріального тиску;
 • протизапальна, знеболювальна та розсмоктувальна дія;
 • активізація процесів обміну речовин;
 • підвищення рівня кисню у тканинах;
 • поліпшення імунологічних властивостей організму.

Найчастіше в умовах курортно-санаторного лікування процедури високочастотної магнітотерапії поєднують з іншими методами фізіотерапії, наприклад, з електрофорезом та гальванізацією. Комплексний підхід до лікування хронічних хвороб дозволяє досягти ще більш кращого ефекту.

Слід зазначити, що під впливом індуктотермії у тканинах організму спостерігається тривала глибока гіперемія, посилюється фагоцитарна здатність лейкоцитів, підвищується екскреція катехоламінів, активується діяльність ферментоутворювальних систем, стимулюється глюкокортикоїдна функція кори надниркових залоз.

Показання та протипоказання до проведення високочастотної магнітотерапії

Спектр лікувальних властивостей цього методу фізіотерапії досить широкий. Можна стверджувати про його комплексний вплив на весь організм, у результаті чого людина почуває себе значно краще, усувається симптоматика хвороб, покращується робота внутрішніх органів (у тому числі травної системи), зникають больові відчуття, нормалізується артеріальний тиск та відбувається цілий ряд інших позитивних змін.

Показання до проведення високочастотної магнітотерапії:

 • захворювання опорно-рухового апарату;
 • хронічні запальні захворювання (в тому числі в підгострій формі);
 • хвороби різних органів і тканин, сечостатевої, дихальної, травної систем;
 • функціональні захворювання периферичної нервової системи;
 • ураження м’язів, суглобів та хребетного стовпа;
 • стани після перенесення хірургічних втручань та ін.

Протипоказаннями до проведення сеансів високочастотної магнітотерапії є схильність до кровотеч, наявність у пацієнта злоякісних новоутворень, гострі інфекційні та гнійно-запальні захворювання, наявність кардіостимуляторів та серйозні порушення роботи серця, вагітність.

Цей метод фізіотерапії не можна призначати хворим з поліпами шлунка та кишечника, патологіями сечового міхура, хворобами крові (недостатність кровообігу тощо), а також у гострий період запальних захворювань.

Індуктотермія в санаторії «Поляна»

Курортно-санаторне лікування є ефективним способом позбутися хронічних хвороб, наслідків від травм та хірургічних втручань, покращити стан здоров’я через вживання природної мінеральної води, повноцінно відпочити серед мальовничої природи та відновити життєву енергію.

Санаторій «Поляна» запрошує усіх бажаючих пройти лікування з використанням комплексних терапевтичних та профілактичних заходів, що допоможуть досягти бажаного результату в найкоротший термін. Електротерапія, що практикується у нашому закладі, охоплює багато процедур. Усіх їх об’єднує застосування лікувальних властивостей електричного струму або електричного чи магнітного поля.

У приміщеннях санаторію «Поляна», оснащених сучасним апаратним обладнанням, створені оптимальні умови для комфортного проведення процедури високочастотної магнітотерапії. Після призначення лікаря пацієнт приймає сеанси індуктотермії під наглядом досвідченого спеціаліста, який знає практично все про правила та порядок проведення процедури.

Індуктотермія проводиться в санаторії «Поляна» на сучасних апаратах, що володіють можливістю точних налаштувань усіх необхідних параметрів струму. Наявність декількох апаратних режимів дозволяє регулювати потужність електромагнітних коливань. У результаті цього, вплив змінного магнітного поля може бути більшим, що дозволяє лікувати запалення і виразкові дефекти у внутрішніх органах.

Фізіотерапевтичні процедури – це обширний перелік маніпуляцій, що застосовуються при хронічних запальних процесах, різноманітних захворюваннях органів та систем. Використання такої терапії значно покращує стан пацієнтів, усуваючи прояви хронічних захворювань, больові відчуття, нормалізуючи обмінні процеси, підвищуючи імунітет тощо.