Магнітолазеротерапія

Магнітолазеротерапія – ефективне поєднання впливу магнітного та лазерного випромінювання на організм людини

Важливим напрямком фізіотерапевтичного лікування різноманітних захворювань можна вважати магнітолазеротерапію (МЛТ). Особливістю цього методу є поєднання властивостей магнітного поля та лазерного випромінювання для забезпечення лікувальної дії на організм людини. Така комбінація здатна здійснити більш ефективний вплив на змінені чи ушкоджені тканини та усунути в них запальні й дегенеративні процеси.

Спектр позитивного впливу магнітолазеротерапії на організм людини дійсно широкий.

Після використання цього фізіотерапевтичного методу спостерігається:

 • швидке позбавлення від больового синдрому;
 • прискорення процесів загоєння й регенерації ушкоджених органів і тканин;
 • гальмування процесу руйнування кісток та хрящів при захворюваннях хребта і суглобів;
 • підвищення місцевого й загального імунітету;
 • загальне покращення самопочуття.

Слід зазначити, що використання методу магнітолазерної терапії не викликає у пацієнта неприємних відчуттів при проведенні процедури. Така терапія добре переноситься, не має побічних ефектів та володіє стійким довготривалим ефектом.

Магнітолазеротерапія вважається найбільш універсальним лікувальним методом. Апаратна процедура ґрунтується на глибокому проникненні лазерного променя вглиб тканин, унаслідок чого відбувається зняття больового синдрому, зменшуються запальні процеси в організмі та поступово зникають симптоми захворювання.

Застосування електромагнітного поля підсилює лікувальну дію лазера, внаслідок чого можна досягти високих результатів у лікуванні багатьох патологічних станів та хронічних хвороб. Важливим є той факт, що в ході проведення процедури МЛТ відбувається активне насичення клітин киснем, усувається м’язова напруга, покращується мікроциркуляція крові.

Показання щодо призначення магнітолазерної терапії

Магнітолазеротерапія найчастіше застосовується у комплексі з іншими методами для лікування таких захворювань:

 • хвороби органів дихальної системи (хронічний бронхіт, бронхіальна астма);
 • захворювання серця і кровоносних судин;
 • запальні захворювання суглобів;
 • хвороби нирок;
 • захворювання ЛОР-органів;
 • порушення в роботі опорно-рухового апарату (артрити, артрози, остеохондроз та ін.);
 • захворювання органів сечостатевої системи;
 • хронічні хвороби органів травної системи;
 • розлади неврологічного характеру та ін.

До протипоказань відносяться інфекційні захворювання в гострому періоді, ендокринні патології, серцева недостатність, схильність до кровотеч, порушення згортання крові, злоякісні новоутворення, наявність у пацієнта кардіостимулятора, психічні розлади, різноманітні ураження шкіри, вагітність.

Етапи проведення та особливості процедури

Незважаючи на широкі можливості магнітолазерної терапії, рішення про необхідність застосування цього фізіотерапевтичного методу приймає лікар після обстеження пацієнта. За необхідності хворому призначаються додаткові лабораторні дослідження з метою виявлення патологій та супутніх хвороб. До уваги беруться такі показники, як вік людини, загальний стан її здоров’я, самопочуття в момент перебування у санаторії та ін.

Процедура МЛТ проводиться у спеціальному кабінеті, оснащеному необхідним апаратним обладнанням. Під час маніпуляції пацієнт може прийняти будь-яке положення – сидячи або лежачи (з урахуванням локалізації проблемної ділянки тіла).

Сеанс магнітолазерної терапії передбачає використання лазеру з направленням променя на відкриту ділянку шкіри. При цьому пацієнт не відчуватиме біль чи якийсь дискомфорт у тілі. Єдине відчуття від цієї процедури – це відчуття тепла в результаті лазерного випромінювання.

Зазвичай тривалість одного сеансу магнітолазеротерапії становить 20 хвилин. Тривалість курсу визначає лікар на основі стану здоров’я пацієнта, однак у більшості випадків один курс магнітолазерної терапії складається із 20 сеансів.

Після проведення декількох процедур стає помітним ефект від магнітолазерної терапії: спостерігається зникнення больових відчуттів, набряків, усунення запальних процесів, поліпшується мікроциркуляція судин, покращується загальне самопочуття.

Основні дії магнітно-лазерного випромінювання

Магнітно-лазерне випромінювання буде корисним пацієнтам, які страждають від хвороб опорно-рухового апарату з вираженими набряками. Однак ця терапія зарекомендувала себе як ефективний метод боротьби з запальними процесами в організмі людини, в тому числі хронічними захворюваннями органів травної системи.

Основні дії магнітно-лазерного випромінювання:

 • протизапальна (МЛТ швидко знімає біль та зводить до мінімуму ризик інфікування, тому буде корисною для пацієнтів, які перенесли хірургічне втручання);
 • знеболювальна (вже після першої процедури людина відчуває значне полегшення від зниження інтенсивності больового синдрому);
 • протиалергійна (комбінований вплив лазера й магнітного поля суттєво знижує чутливість організму до речовин, що спроможні викликати алергічну реакцію);
 • регенеруюча (за допомогою МЛТ здійснюється стимулювання обмінних процесів та підвищення імунних сил організму, внаслідок чого під час терапевтичного курсу спостерігається швидке відновлення ушкоджених тканин, загоєння ран та інші регенераційні процеси);
 • імуномоделююча (застосування магнітолазеротерапії стимулює діяльність імунної системи, що проявляється у нормалізації обмінних процесів, підвищенні опірності організму до інфекцій, бактерій та вірусів, пришвидшенні процесів відновлення пошкоджених клітин та ін.).

Як бачимо, різноманітні функції магнітолазерної терапії дозволяють проводити лікування цілого спектру захворювань та патологічних станів.

У санаторії «Поляна» використовуються обладнані приміщення для проведення фізіотерапевтичних процедур, у тому числі й апаратної магнітолазеротерапії. Сеанси фізіотерапії призначаються комплексно – у поєднання з водолікуванням, масажами, іншими методами фізіотерапії – з метою отримання максимального ефекту від лікування різних груп захворювань.

Перебування в санаторії «Поляна» подарує Вам гармонійне поєднання корисного дієтичного харчування, ефективних методик лікування та профілактики різноманітних захворювань, насолоди від мальовничого ландшафту Закарпаття.

Комплексна терапія із застосуванням мінеральної води «Поляна Купіль» та різноманітних лікувально-профілактичних методик прискорить одужання, покращить загальне самопочуття, дозволить Вам досягати позитивних результатів від лікування й отримати задоволення від перебування у нашому санаторії.