Релаксуйте в «Поляні» – і нехай увесь світ зачекає!

Давно минули ті часи, коли в санаторіях тільки «оздоровлювалися», а за тими, що одужують, пильно стежив персонал оздоровниці. Санаторний відпочинок – не тільки для того, аби пройти курс реабілітації після перенесеної недуги, зміцнити здоров’я, коли є хронічні захворювання. Не випадково допитливі відпочивальники відзначають, що оздоровниці останнім часом не роблять акцент на медичному компоненті своєї діяльності. Дедалі частіше санаторії пропонують різноманітні програми, які дозволяють просто приємно відпочити в гарній місцині, при цьому дотримуватися здорового харчування, приділяти час заняттям лікувальною фізкультурою та щоденним прогулянкам парками і скверами тощо. Санаторій «Поляна» – не виняток.

Оздоровниця розташована в бальнеологічному серці Срібної Землі – на Свалявщині, в селі Поляна. Це курортне село оточене чудовими гірськими пейзажами. Якщо ви прагнули відпочити в шале десь у Швейцарії, але пристрасті довкола пандемії завадили вам втілити цю свою романтичну мрію в життя, то схожі відчуття вам подарує бальнеологічний курорт Поляна. Споглядати за отарами овечок, що пасуться на луках, на схилах гір; вдихати аромати гірських трав, немов п’янкий запах якогось таємничого чар-зілля; лежачи на шезлонгу, рахувати ватаги білосніжних хмаринок, що кочують від вершечка однієї гори до маківки іншої… Така заманлива сільська пастораль чекає на вас, коли оселитеся в одному з корпусів санаторію «Поляна».

Природа Закарпаття – сама по собі фактор, що оздоровлює. Дихати таким чистим, що аж п’янить, гірським повітрям, насолоджуватися чудовими краєвидами, вловлювати незвичні звуки, наприклад, дзюркотіння кришталево прозорої води лісових потічків – все це заспокійливої діє на міського жителя, що вирвався на волю з лещат звичного шаленого темпу життя саме для того, аби поринути з головою у цей неквапливий, гіпнотичний релакс на лоні природи. І не де-небудь, а в одному з найбільш магічних куточків України – регіоні, котрий, здається, був створений для того, щоб мандрівники відчули, як тут у дивовижний спосіб сповільнюється плин часу.

Коли ж усі ці спокуси для змученого щоденною метушнею містянина вже не даруватимуть таких гострих відчуттів, зможете поринути в насичене яскравими фестами життя курортного Закарпаття. Адже у високий сезон – як у жодну іншу пору – тут проводиться багато подій, вартих уваги відпочивальників.

На які фестивалі запрошують у серпні та вересні?

10 серпня у сусідньому з Поляною селі Солочин відбудеться перший етно-гастрономічний фестиваль Закарпаття «Дорога вина та смаку Закарпаття».

На гостей чекає дегустація вин і всіляких смаколиків, розважальна програма. Яскраві враження від відвідин цього заходу вам забезпечені.

20-24 серпня до Мукачева на кухлик пінного запрошують організатори фестивалю «Варишське пиво». Шанувальники крафтового пива матимуть чудову нагоду поповнити свою колекцію вражень від дегустацій. Будуть і музичний супровід, і тематичні програми. У дні проведення фестивалю всі дороги Мукачева ведуть у парк «Центральний», де вируватиме пивний фестиваль.

 

Шанувальникам небанальних подорожей організатори пропонують пуститися в мандри екзотичною на сьогодні вузькоколійкою. «Анця (від імені Анна) Кушницька» – так лагідно місцеві називають Боржавську вузькоколійку – чекає на романтиків 22 серпня. Саме цього дня у місті Берегово стартує унікальна подорож за маршрутом Берегово – Хмільник – Берегово. Впевнені, що в подорожі ви зможете вповні насититися місцевим колоритом. Емоцій вистачить надовго!

 

На Закарпатті можна легко впасти в гріх «чрєвоугодія»!  Якщо ви цього ще не знали, то будьте обачними і не кажіть, що ми вас не попереджали. Щодня ваш мужній опір надмірному поглинанню смачненьких страв підточуватимуть винахідливі ресторатори й організатори різноманітних фестивалів, які пропагують місцеві наїдки.

А ви знали, що закарпатці – майже всі – адепти культу їжі? Тут навіть сливове варення має непереборний місцевий шарм і носить горду назву «леквар». А скільки всіляких закарпатських страв готують місцеві господині з використанням леквару! Як ви вже здогадалися – силу-силенну… Більшість із них буде представлена 28 серпня на Сливовому фестивалі в селі Геча (Берегівський район).  Вам і карти…, себто, тарелі в руки. Не пропустіть нагоду скуштувати закарпатський гастрономічний ексклюзив із виразним ароматом і смаком сливи. Та не думайте, що будь-якої сливи, сливи певного сорту. Якого? Тссс… Цю таємницю прибережемо до 28 серпня, щоб азарт детектива мотивував вас відвідати Гечу.

 

Не менш насиченою традиційно є і вереснева фестивальна програма. До Мукачева запрошують любителів меду в першу неділю першого осіннього місяця, а фінальну крапку поставить “BEREG FEST”, що славиться своєю насиченою дегустаційною і розважальною програмами. Ну, як можна змарнувати шанс випити келих вина у Берегові, коли осінь яскравими жовто-багряними барвами розмалювала звичні міські пейзажі?! Натури, що тонко відчувають принади довколишнього світу, неодмінно оцінять цю незабутню феєрію вина і веселощів у столиці закарпатського виноробства.

 

 

Якщо ви донесхочу розважилися на велелюдних заходах, можливо, вам знову захочеться усамітнитися, побути на одинці з природою. Вересень – період року, коли на Закарпаття масово з’їжджаються шанувальники тихого полювання. Грибарі обох статей і всіх вікових категорій долають відстані у сотні й тисячі кілометрів, щоб віддатися свої пристрасті – знаходити в лісах гриби і відчувати неймовірні емоції від «впольованого» трофею.

«Чим душа заспокоїться?» – це запитання часто непокоїть любителів селфі.

Закарпаття – рай для шанувальниць автопортретів у смартфонах.

Хочете увічнити момент, як ви на вудці підіймаєте над водою річкову форель? Будь ласка. У Поляні та довкола неї є чимало форелевих господарств, де відвідувачам люб’язно нададуть можливість виловити собі рибину на обід чи вечерю.

А можливо, вам завжди мріялося побути учасником відомих сцен із фільмів на кшталт «Трьох мушкетерів», коли кіногерої наминали натуральну сільську їжу в колоритних трактирах. У підвалах Мукачівського замку, на деяких гастролокаціях Ужгорода (ресторан «Комітат Унг»), можна увіковічнити унікальні кадри, на яких ви – в декораціях середньовічних фортифікаційних споруд. Тендітна жіночність і брутальна цегляна кладка – вам не здається, що таке поєднання дуже звабливе? І в центрі уваги – ви! Наче Констанція Буанасьє чи леді Вінтер (кому яка рольова модель ближча), чарівно посміхаєтеся крізь призму століть. Такого крутого селфі вам не пробачать наймиліші і найдобріші з ваших подруг!

Підкорювачам неходжених туристичних маршрутів радимо зробити фото на пам’ять на тлі водоспаду Скакало. Його ви знайдете в урочищі Нижнє Грабовище, що розташовується на відстані 3,5 км від селища міського типу  Чинадієво Мукачівського району. Прогулянка пішки стежиною, що стелиться поміж буковим лісом, – ще один бонус, крім селфі на тлі природного дива.

А як вам захочеться сфотографуватися у мальовничих місцинах, то до ваших послуг – «мисливський будиночок» – насправді палац у неоромантичному стилі графа Шенборна (санаторій-профілакторій «Карпати»), сучасний палац «Деренівська купель», виноградники на території готельно-ресторанного комплексу «Кілікія» (Ужгород), Ужгородський і Мукачівський замки, замок Сент-Міклош (смт. Чинадієво). І найближча до Поляни фотолокація – чотиристалітній дуб у центрі м. Свалява, а під ним – постать із старовинного (і сучасного) герба Сваляви – скульптура селянина, що наливає «квас», тобто мінеральну воду, в діжку.

Перебуваючи в санаторії Поляна на відпочинку, ви матимете вдосталь можливостей скласти собі свій власний топ-перелік визначних місць, на яких у вас вийшли найвидатніші селфі. Подорожуйте, фотографуйте, відкривайте для себе Срібну Землю – і, як кажуть рекламісти, нехай увесь світ зачекає!