Санаторій «Поляна»: лікування та відпочинок восени на Закарпатті

Осінь – пора року, коли можна вдало поєднати гарний відпочинок та підготовку власного організму до навантажень, які чекають на нього взимку. Зимою людині потрібно багато енергії, щоб боротися з сезонними хворобами та хронічними захворюваннями, що загострюються цієї пори. Тому саме восени слід подбати про зміцнення імунітету, підлікувати наявні хвороби та вжити заходів, щоб не хворіти взимку.

Молодь часто намагається провести відпустку на морському узбережжі, витративши час на екстремальні розваги та модні тусовки. Але ті, хто піклується про своє здоров’я, а також сім’ї з дітьми і люди з хронічними захворюваннями прагнуть вибирати інші види відпочинку. Вони намагаються поєднати приємне з корисним, тому підбирають відповідні оздоровчі тури. Саме в санаторії «Поляна» на Закарпатті можна гарно відпочити, отримати масу приємних вражень та вилікувати ряд неприємних захворювань.

Отже, санаторно-курортне лікування в «Поляні» посприяє лікуванню та відновленню організму. Ви зможете:

  • Швидко відновитися після важких хвороб і травм.
  • Вирішити окремі проблеми зі здоров’ям (як от порушення роботи стравоходу, органів шлунково-кишкового тракту, жовчного міхура та печінки і т.п.).
  • Усунути наслідки стресів і поліпшити сон.
  • Зміцнити імунітет і покращити загальне самопочуття.
  • Поповнити запас життєвих сил та енергії.
  • Провести ефективну профілактику хронічних хвороб (пієлонефриту, коліту, діатезу, діабету і т.п.)

Зміцнити здоров’я і продовжити життя допоможе диво-вода. Хронічні гастрити зі збереженою або підвищеною секреторною активністю, хвороби стравоходу, в тому числі гастроезофагальний рефлюкс, функціональні захворювання шлунка та дванадцятипалої кишки (виразкові та інші хвороби цих органів) – це тільки деякі проблеми, які можуть вирішити лікувальні ванни.

Завдяки спеціальним естетичним і СПА-процедурам можна очистити організм і поліпшити зовнішність. А регулярне вживання мінеральної води за схемою, призначеною лікарем, допоможе заповнити нестачу корисних мікроелементів в організмі. Унікальні програми реабілітації творять справжні чудеса, допомагаючи повернути до повноцінного життя самих «важких» пацієнтів із запущеними хворобами.

Крім цього, відпустка в Санаторії «Поляна» – це прекрасна можливість змінити звичну обстановку, добре відпочити, побути наодинці з природою, подихати чистісіньким закарпатським повітрям та оздоровитися.

А ще, на думку педіатрів, осінь – найкращий час для оздоровлення дитини і профілактики хронічних та вірусних захворювань. Після повернення з морського узбережжя, де малюк разом з сонячними ваннами отримав заряд бадьорості та зміцнив захисні сили організму, водолікування, масаж та інші реабілітаційні процедури дадуть максимально ефективний результат.

Чим корисні водолікувальні процедури Санаторію «Поляна»

Водолікувальні процедури складно та різноманітно впливають на організм. Основу бальнеологічного впливу становить поєднання різних по силі температурних і механічних подразників, які сприймаються шкірою.

Водолікування – використання мінеральної води з лікувальною та профілактичною метою. Традиційно лікування водою включає в себе гідротерапію і бальнеотерапію.

Гідротерапія – лікування, коли цілюща вода застосовіється зовні, у вигляді ванн, душів, обливань, обтирань, укутувань, що передбачають температурний, механічний та хімічний впливи. Мінеральну воду використовують в гідротерапії також із додаванням фітопрепаратів та інших біологічно активних речовин.

Процедури гідротерапії:

  • гідромасажні ванни;
  • душ Шарко;
  • контрастний душ;
  • підводний душ-масаж;
  • вихрові ванни для ніг;
  • циркулярний душ.

Бальнеотерапія (лат. Balneum ванна, купання + грец. Therapeia лікування) – використання природних і штучно приготованих мінеральних вод для профілактики та лікування різних захворювань із метою медичної реабілітації.

Процедури бальнеотерапії включають в себе не тільки зовнішній вплив мінеральної води, а й для внутрішнього вжитку (пиття, промивання кишечника, зрошування, інгаляції) за схемою, яку призначає лікар

Які розваги чекають на Закарпатті восени

Осінь на Закарпатті – це пора теплого сонця, високого неба і яскравих зірок, збору грибів та одноденних походів в гори. Безліч фестивалів та інших заходів проводяться тут в осінні місяці:

  • Міжнародна виставка-ярмарок «Тур’євроцентр Закарпаття», Ужгород.
  • Фестиваль «BEREG FEST», Берегово, останні субота-неділя місяця.
  • Фестиваль меду – традиційно проводиться в першу неділю місяця в місті Мукачево, Закарпатська область. Тут ви зможете купити різноманітні сорти екологічно чистого бджолиного меду і дізнатися про його лікувальні властивості.
  • Змагання кращих кухарів Закарпаття в номінаціях: бограч, рибальська юшка, м’ясна страва, десерт і, звичайно, рататуй.
  • Фестиваль «Дружба без кордонів» – м Берегово, Закарпатська область. Один з найстаріших в Україні фестивалів, присвячений дружбі українців і угорців.
  • День Ужгорода.
  • Міжнародний фестиваль лялькових театрів «Інтерлялька», Ужгород.
  • Міжнародний дитячий фестиваль «Срібний дзвін», Ужгород.

На особливу увагу заслуговує ярмарок «Золота осінь» в Ужгороді. На «ринку під відкритим небом» представлені в широкому асортименті овочі, фрукти, запашна випічка, плодоовочеві консерви, виноградні та плодово-ягідні вина, м’ясо-молочна продукція, свіжа риба, мед та продукти бджолярства й інші смаколики.

Тут можна придбати і сушені гриби, дикорослі плоди і ягоди, лікарські трави, мед, бочки для соління і квашення. Крім цього можна також купити: тварин, птицю, вироби народних умільців: кошики, плетені крісла, гойдалки, справжні гуцульські ліжники.

Відвідувачі мають можливість продегустувати кращі закарпатські вина, а також з’їсти щось смачненьке, так як продавці пригощають шашликом, фруктами, випічкою і домашнім хмільним напоєм.

У листопаді на гостей чекає Міжнародний фестиваль джазової музики «Пап-Джаз-Фест», в Ужгороді, а також у цьому місті проводять Свято молодого вина «Закарпатський божоле». Фестиваль збирає поціновувачів молодого вина і просто любителів яскравої та романтичної Закарпатської осені.

Але, замість того, щоб сто разів почути, краще один раз побачити й відчути. Тому приїздіть і насолодіться осінню на Закарпатті.