Цукровий діабет

Глюкоза є основним джерелом енергії та своєрідним «паливом» для клітин людського тіла. Завдяки їй забезпечується стабільна робота м’язів, серця, головного мозку, печінки та інших життєво важливих органів і систем організму.

Щоб глюкоза потрапила у клітини, необхідне вироблення спеціального гормону підшлункової залози – інсуліну. Якщо виникає дефіцит інсуліну або порушується його взаємодія з клітинами організму, розвивається гіперглікемія. Це стан, при якому спостерігається стійке збільшення вмісту глюкози в крові. Він є небезпечним та може призвести до летального випадку.

Цукровий діабет – це хронічне захворювання, що характеризується стійким підвищенням рівня цукру (глюкози) в крові.

Існує 2 типи цієї хвороби:

  • Цукровий діабет І типу (10-15% випадків) – пов’язаний зі значним дефіцитом інсуліну й вимагає інсулінотерапії.
  • Цукровий діабет ІІ типу – захворювання, при якому тканини організму втрачають чутливість до інсуліну; при цьому гормон стає практично не потрібним.

Для діагностики захворювання насамперед використовується лабораторний аналіз крові (венозної або капілярної) на визначення рівня глюкози. Це найбільш інформативний метод, що дозволяє практично за лічені хвилини визначити результат. Нормальний показник повинен становити від 3.3 до 6.7 ммоль/л.

Причини розвитку цукрового діабету в основному пов’язані з неправильним харчуванням. Це переїдання та незбалансований раціон харчування з великою кількістю висококалорійної та рафінованої їжі. Надлишкова маса тіла – ще один фактор, що впливає на неправильне вироблення інсуліну.

Серед інших причин – довготривале вживання деяких лікарських засобів (гормональних, сечогінних, знеболювальних та жарознижувальних), а також протипухлинних препаратів; генетична спадковість; хронічний стрес; малорухливий спосіб життя.

За останніми статистичними даними на цукровий діабет хворіє більш як 400 мільйонів людей по всьому світу, і щороку кількісний показник зростає. На жаль, без контрольованого лікування та певних обмежень жити повноцінним життям при цьому захворюванні неможливо, адже дефіцит інсуліну призводить до порушення всіх видів обміну речовин в людському організмі: мінерального, жирового, вуглеводного, білкового й водно-сольового.

Які симптоми цукрового діабету?

Залежно від типу діабету можна виділити окремі симптоматики перебігу хвороби. Основним симптомом для обох форм захворювання є постійна невтолима спрага.

 

Для діабету І типу характерні наступні симптоми:

  • сухість у роті;
  • виражене схуднення (незалежно від апетиту);
  • часте сечовипускання;
  • нудота та блювання (у деяких випадках);
  • підвищена нервозність та дратівливість;
  • швидка стомлюваність.

 

При діабеті ІІ типу спостерігаються такі симптоми:

  • біль у ногах та руках, включаючи оніміння та судоми;
  • часті випадки інфекційних захворювань;
  • помутніння в очах;
  • повільне загоєння ран;
  • збільшення маси тіла.

Слід підкреслити, що симптоматика цукрового діабету ІІ типу проявляється не відразу, що ускладнює правильне встановлення діагнозу. Зазвичай основним фактором цього захворювання є неправильне харчування (переїдання, ожиріння).

На жаль, цукровий діабет вражає людей незалежно від статі та віку. Проте сучасні досягнення медицини дозволяють підтримувати хворих у стабільному стані та допомагають їм вести повноцінне життя.

Лікування цукрового діабету спирається на введенні ін’єкцій інсуліну (при діабеті І типу) та дотриманні спеціальної дієти, прописаної лікарем з урахуванням індивідуальних ознак та стадії захворювання. Хворим призначаються медичні препарати для стабілізації рівня цукру (глюкози) в крові, а також лікувальна гімнастика та прогулянки на свіжому повітрі.

 

Особливості санаторно-курортного лікування цукрового діабету 

У санаторії «Поляна» діє ряд програм, що допомагають хворим з різними діагнозами отримати конкретну професійну допомогу. Важливим моментом санаторно-курортного лікування є залучення хворих на цукровий діабет до нового способу життя, в результаті чого вони зможуть відчути значне покращення самопочуття.

Лікувально-оздоровча програма курорту для хворих на цукровий діабет охоплює наступні заходи:

  • питне вживання мінеральної води «Поляна Купіль»;
  • дозовані фізичні навантаження (лікувальна фізкультура);
  • дієтичне харчування;
  • спеціальні лікувально-профілактичні процедури.

Оздоровлення відвідувачів в умовах санаторію відбувається під ретельним наглядом лікарів. Секретом успішного лікування й оздоровлення є відповідальність та послідовність у проведенні лікувально-профілактичних заходів, рекомендованих фахівцями.

Окрема роль відводиться водолікуванню хворих на цукровий діабет. Це питне вживання мінеральної води «Поляна Купіль», що має м’яку лікувальну дію та забезпечує максимальний ефект при повноцінному курсі вживання протягом 18-24 днів. Хімічні компоненти цієї цілющої води ефективно впливають на пошкоджені клітини підшлункової залози, забезпечуючи їх регенерацію, та знижують зайву концентрацію інсуліну в крові.

Крім того, мінеральна вода «Поляна Купіль» впорядковує обмінні процеси в організмі, позбавляючи його від надмірних солей та шлаків. Слід підкреслити її позитивний влив на роботу печінки та всього шлунково-кишкового тракту, зміцнення захисних сил організму, очищення крові.

Курс лікування цукрового діабету охоплює й інші бальнеологічні процедури зовнішнього застосування мінеральної води: різноманітні ванни та зрошення.

 

Дієтичне харчування в умовах санаторію «Поляна»

Важливою умовою лікування хворих на цукровий діабет у санаторії «Поляна» є грамотна організація дієтичного харчування. Лікарі-дієтологи підбирають для кожного пацієнта дієту, що найбільш сприятливо впливає на загальний стан його організму. При цьому враховується тип цукрового діабету, вік хворого, особливості перебігу та ступінь тяжкості хвороби.

Дієта при цукровому діабеті побудована таким чином, щоб хворий уникав вживання жирної, гострої, копченої, смаженої їжі, а також алкогольних напоїв, консервів та прянощів. Страви повинні бути вареними, тушкованими, запеченими або приготованими на пару. Важливим є багаторазове вживання їжі (4-5 разів на день) невеликими порціями.

Відвідайте санаторій «Поляна» для ефективної профілактики цукрового діабету та закріплення курсу лікування. У цьому мальовничому куточку Закарпаття створені всі умови для комфортного відпочинку й оздоровлення!

Часті запитання (FAQ)

Путівка в санаторій «Поляна» коштує від 696 грн. до 1140 грн. за добу в залежності від категорії номера.

Основний напрямок лікування й профілактики на курорті Поляна – хронічні захворювання органів травлення: ерозійні гастрити (дуоденіти), виразки шлунка й дванадцятипалої кишки, хронічні коліти, хронічні розлади кишківника, хронічний ентерит та ентероколіт тощо.<br><br> Санаторій спеціалізується також на лікуванні захворювань печінки (гепатит), хронічного холециститу, цукрового діабету, реабілітаційних заходів щодо відновлення організму після хірургічних втручань (з детальним переліком можна ознайомитися у розділі Показання до санаторного лікування

Бар, ресторан, альтанки з мангалом, ігрові майданчики для бадмінтону та волейболу, тренажерний зал, гірські прогулянки, риболовля, екскурсії до славетних історико-культурних та археологічних пам’яток, культурно-розважальні програми для гостей, затишна бібліотека. Окрасою Поляни є рекреаційний лісосадопарк площею 157 га, розташований на горі Лиса. Взимку тут створені найкращі умови для гірськолижного відпочинку.