Хронічний ентерит, ентероколіт, хронічні коліти: лікування в санаторії

Від захворювань кишечника страждає чимало людей по всьому світу. Це хвороби, що пов’язані із запальними процесами у слизовій оболонці товстого кишечника (коліт), тонкого кишечника (ентерит) та одночасного запалення обох відділів кишечника (ентероколіт).

Усі ці захворювання за перебігом розподіляються на гострі та хронічні. У гострій фазі хвороби часто мають інфекційну природу та викликають серйозні проблеми в роботі органів ШКТ. Порушення травної функції шлунково-кишкового тракту призводить до різноманітних ускладнень та необхідності стаціонарного лікування пацієнта.

Якщо ситуація більш-менш контрольована, лікування відбувається в домашніх умовах з дотриманням усіх показань лікаря. Хронічні форми захворювань кишечника рекомендується лікувати в умовах санаторію.

 

Симптоматика запальних процесів у кишечнику охоплює наступні ознаки:

  • біль у нижній частині живота;
  • розлад травлення (проноси);
  • метеоризм;
  • нудота та блювання;
  • погіршення самопочуття (головний біль, загальна слабкість, біль у м’язах);
  • підвищення температури;
  • чередування закрепів з діареєю;
  • відсутність апетиту тощо.

Часті рецидиви можуть спровокувати втрату ваги, апатію, загальну слабкість, порушення уваги та інші неприємні стани.

 

Діагностика та причини захворювань кишечника

 

У гострій формі ентерит, ентероколіт або коліт діагностується за результатами бактеріологічних досліджень, фізичного обстеження пацієнта, лабораторних аналізів, інструментальної діагностики. Найбільш інформативним методом виявлення захворювання вважається колоноскопія – ендоскопічне дослідження товстої кишки. Крім того, в умовах стаціонару проводиться рентгенологічне обстеження та додаткові дослідження.

Причинами запальних процесів у кишечнику можуть бути:

  • неправильне харчування (переважання сухої та надто щільної їжі, що може травмувати стінки кишечника; довготривале вживання гострої, надто солоної та пряної їжі);
  • інфекції, викликані шкідливими паличками, вірусами та мікроорганізмами, в тому числі паразитарної природи (стафілококи, ентеровірус, сальмонели, герпес, хламідії, лямбліоз, аскаридоз тощо);
  • вроджені дефекти органів шлунково-кишкового тракту;
  • зловживання алкоголем;
  • тривале вживання деяких лікарських препаратів;
  • хронічне фізичне перенавантаження.

 

Насправді причин набагато більше, і при виникненні будь-якого з вищевказаних симптомів необхідно терміново звернутися до гастроентеролога для подальшого обстеження та діагностики.

Лікування проводиться відповідно до симптоматики та стану хворого. Терапія запальних захворювань кишечника спрямована не тільки на зняття симптомів, а й встановлення головної причини, що викликала розвиток тієї чи іншої хвороби. Якщо це інфекція, то хворому призначають антибіотики, противірусні препарати. Інтоксикація знімається ентеросорбентами, ферментними препаратами, лікувальними засобами для нормалізації моторики кишечника. У будь-якому разі важливим етапом лікування є чітке дотримання дієти та нормалізація режиму харчування.

 

Як лікують хронічний ентерит та інші захворювання кишечника у санаторії «Поляна»

Хронічний ентерит, так само як коліт чи ентероколіт, характеризується тривалим перебігом з частими періодами загострення. У період ремісії для хворих важливо проходити курс санаторно-курортного лікування, який включатиме:

  • дієтичне харчування;
  • лікування мінеральною водою;
  • заняття лікувальною фізкультурою, гімнастикою, плаванням;
  • водні процедури (лікувальні ванни, зрошення та душі);
  • фізіотерапія;
  • грязелікування тощо.

У санаторії «Поляна» створені ідеальні умови для проведення ефективного лікування захворювань кишечника. Головний метод – це комплексний підхід до лікування недуги. Лікарі санаторію уважно ставляться до кожного пацієнта, ретельно вивчаючи історію його хвороби та підбираючи комплекс процедур з урахуванням віку, загального стану здоров’я та особливостей перебігу захворювання.

Окрім дієти та дотримання режиму харчування, на курорті «Поляна» використовується мінеральна вода «Поляна Купіль», що творить справжні дива, сприяючи підвищенню апетиту, знімаючи больові відчуття, позитивно впливаючи на роботу усіх органів травлення. Вже після недільного вживання цієї мінеральної води гості санаторію «Поляна» відчувають значне полегшення та відмічають загальне покращення самопочуття.

Гарний загальнозаспокійливий ефект дають мінеральні ванни, які теж проходять курсами по 8-10 прийомів. Сприятливу дію вчиняють аплікації озокериту на живіт. Методики застосування мінеральних ванн та озокериту, звичайно, узгоджуються із загальним станом хворого. При цьому враховуються анамнез, скарги хворого на самопочуття, супутні патології. Тривалість процедур поступово підвищується для отримання найбільш ефективного результату.

При ентероколіті хворому зазвичай призначають курс промивань кишечника мінеральною водою (від 3 до 6 процедур) або кишковий душ. У результаті комплексного санаторно-курортного лікування за умови суворого дотримання рекомендацій лікаря вдається домогтися стійкої ремісії хронічних захворювань кишечника та поступового зникнення симптоматики.

З фізіотерапевтичних методів лікування застосовуються ультразвукова терапія, електрофорез та інші процедури. За необхідності очищення товстої кишки може призначатися така процедура, як гідроколонотерапія. Це процес, що включає поетапне промивання кишечника спеціально підготовленою водою без застосування медикаментозних засобів.

Курс гідроколонотерапії дозволяє ретельно очистити практично усі відділи товстого кишечника та є профілактикою багатьох інших захворювань: гіпертонії, атеросклерозу, цукрового діабету, дисбактеріозу, ожиріння, порушення імунітету й навіть депресії.

Важливе місце в лікуванні хвороб кишечника займає лікувальна фізкультура. В основному це лікувальна гімнастика, дозована ходьба, спортивні ігри, плавання в басейні.

Санаторій «Поляна» відкритий для своїх гостей у будь-який сезон. Для оздоровлення й відпочинку сюди можна приїхати у будь-який час, попередньо забронювавши місце та придбавши путівку чи курсівку. Для отримання повноцінної інформації про особливості санаторно-курортного лікування захворювань кишечника телефонуйте за вказаними на нашому сайті номерами телефонів. Фахівці уважно вислухають Вас та допоможуть у придбанні путівки.

Часті запитання (FAQ)

Путівка в санаторій «Поляна» коштує від 696 грн. до 1140 грн. за добу в залежності від категорії номера.

Основний напрямок лікування й профілактики на курорті Поляна – хронічні захворювання органів травлення: ерозійні гастрити (дуоденіти), виразки шлунка й дванадцятипалої кишки, хронічні коліти, хронічні розлади кишківника, хронічний ентерит та ентероколіт тощо.<br><br> Санаторій спеціалізується також на лікуванні захворювань печінки (гепатит), хронічного холециститу, цукрового діабету, реабілітаційних заходів щодо відновлення організму після хірургічних втручань (з детальним переліком можна ознайомитися у розділі Показання до санаторного лікування

Бар, ресторан, альтанки з мангалом, ігрові майданчики для бадмінтону та волейболу, тренажерний зал, гірські прогулянки, риболовля, екскурсії до славетних історико-культурних та археологічних пам’яток, культурно-розважальні програми для гостей, затишна бібліотека. Окрасою Поляни є рекреаційний лісосадопарк площею 157 га, розташований на горі Лиса. Взимку тут створені найкращі умови для гірськолижного відпочинку.