Хронічний гастрит

Хронічний гастрит (далі – ХГ) – досить розповсюджена хвороба травної системи, що характеризується рецидивуючим запаленням слизової оболонки шлунка через вплив факторів агресії, одним із яких вважається бактерія Хелікобактер Пілорі (Helicobacter pylori) – у 80% випадків захворювання.

Існують й інші причини розвитку ХГ:

  • порушення харчування (зловживання надто гарячими або холодними стравами, довготривале вживання гострої та копченої їжі, недотримання режиму прийому їжі тощо);
  • постійні стресові навантаження на організм;
  • шкідливі звички (вживання алкоголю, паління).

Симптоматика хронічного гастриту пов’язана з поступовим розвитком атрофії – зменшенням органу: це розлад секреторної (вироблення шлункового соку), моторної та інкреторної (вироблення гормонів) функцій шлунка. Саме функціональна диспепсія вважається основною причиною скарг пацієнта на погіршення самопочуття.

Однак у період загострення ХГ можуть з’являтися виражені симптоми у вигляді:

  • різкого болю в животі;
  • нудоти та блювання;
  • стрімкого зниження маси тіла;
  • діареї (при вживанні певних продуктів харчування);
  • загальної диспепсії (тяжкість та відчуття тиску в животі, відригування їжі, неприємний присмак у роті, печіння в епігастрії);
  • кишечної диспепсії (здуття живота, нестійкі випорожнення кишківника, запори).

На фоні місцевих проявів захворювання спостерігаються загальні розлади:

  • раптова слабкість та підвищена втомлюваність;
  • блідість шкіри;
  • пітливість;
  • сонливість;
  • анемія;
  • нестійкі випорожнення після прийому їжі (при атрофічних формах хронічного гастриту);
  • печія та інші неприємні симптоми.

Лікування ХГ зводиться до прийому антибактеріальних препаратів, прокінетиків, препаратів соляної кислоти та ферментів шлункового соку, антацидних засобів, інгібіторів протонної помпи (Омепразол тощо). Важливим етапом лікування ХГ є підбір дієти та режиму харчування, вживання допоміжних лікувальних засобів залежно від активності запалення слизової оболонки шлунка, терапія вітаміном В12 та препаратами заліза.

Лікування хронічного гастриту в санаторії «Поляна»

На базі санаторію «Поляна» в Закарпатській області створено оптимальні умови для ефективного лікування та профілактики хронічного гастриту. Слід зазначити, що у фазі загострення хвороби пацієнту показано стаціонарне лікування. Перебування у санаторії можливе тільки на стадії рецидивуючого перебігу цього захворювання.

На позитивний результат лікування ХГ впливає санаторний режим, у якому грамотно підібрано розпорядок дня, процедури, харчування, прогулянки, вживання мінеральної води, сон та приємні розваги. Збалансованість усіх цих компонентів сприяє відновленню захисних сил, покращенню роботи шлунка та інших систем організму.

Основою санаторного лікування ХГ є дієтичне харчування, спеціально розроблене з урахуванням специфіки захворювання, з поєднанням вживання мінеральної води «Поляна Купіль». Її властивості поліпшують травлення, підвищують секрецію шлунка, сприяють посиленню апетиту та зникненню запальних процесів в органах ШКТ.

У результаті питного вживання мінеральної води «Поляна Купіль» поліпшується рухова функція шлунково-кишкового тракту, підвищується рівень кислотності шлунка, зменшуються диспепсичні прояви, оптимізується обмін речовин.

Саме раціональна дієтотерапія у сукупності з вживанням мінеральної води зі свердловини є одним з основних методів шлунково-кишкової патології. З огляду на перебіг хвороби, фахівці санаторію «Поляна» призначають ферменти та протизапальні препарати, а також фітотерапію з використанням відварів лікарських рослин, фізіотерапію та інші процедури, що сприяють нормалізації процесу травлення та поліпшенню фізичного стану пацієнта.

Мінеральні води при гастриті: правила вживання

Санаторій з лікуванням гастриту, як правило, розташовується у місцевості з природними джерелами мінеральної води. Головною перевагою курорту «Поляна» є наявність унікальних природних ресурсів, що володіють цілющими властивостями.

Мінеральна вода «Поляна Купіль» має давню історію використання: згідно з літописами її почали вживати ще у XV ст. Розлив та експорт цієї цілющої води існує вже понад 100 років! Не дивно, що в цей мальовничий куточок з’їжджаються туристи не тільки з міст України, але і з близького зарубіжжя, з метою отримання ефективного лікування органів та систем травлення.

Цілющі джерела курорту постачають бювети мінеральною водою з унікальними природними властивостями. Внутрішній прийом такої води заспокоює слизову шлунка, стимулює перистальтику кишківника, активізує евакуаторну функцію.

Мінеральну воду в умовах санаторного лікування призначають з урахуванням рівня кислотності шлункового соку:

  • При нормальній кислотності мінеральну воду, підігріту до 28-40ºС, приймають повільно, невеликими ковтками, 3-4 рази на день за 45-60 хв. до прийому їжі.
  • При зниженій кислотоутворюючій функції використовують мінеральну воду кімнатної температури, яку вживають великими ковтками, повільно, по 1-1,5 склянки 3-4 рази на день за 15-25 хв. до прийому їжі.
  • При підвищеній секреторній функції шлунка рекомендують прийом мінеральної води малої або середньої мінералізації. Приймають таку воду, підігріту до 40-45 ºС, швидко, великими ковтками, по 1 склянці 3-4 рази на день за 1-1,5 години до їжі.

Відпочинок у санаторії, де лікують хронічний гастрит, сприяє збільшенню фази ремісії гастриту, зниженню ризику розвитку ускладнень. Досвідчені лікарі санаторію «Поляна» нададуть комплексну допомогу та розроблять курс ефективних процедур для кожного відвідувача, враховуючи анамнез, перебіг хвороби, загальний стан та вік пацієнта.

Будь-який курс лікування у стінах санаторію «Поляна» проходить під контролем лікаря, з постійним консультуванням, відстеженням і корекцією процесу. Кількох повторних курсів санаторно-курортного лікування може вистачити для цілковитого позбавлення від цього поширеного захворювання шлунка.

Якщо Ви бажаєте оздоровитися та провести лікування хронічних захворювань органів шлунково-кишкового тракту в максимально комфортних умовах, в облаштованому сучасною медичною технікою закладі, під контролем професійних фахівців, то рекомендуємо скористатися послугами санаторію «Поляна». Телефонуйте вже зараз, щоб дізнатися ще більше корисної інформації або щоб забронювати місце!

Часті запитання (FAQ)

Путівка в санаторій «Поляна» коштує від 696 грн. до 1140 грн. за добу в залежності від категорії номера.

Основний напрямок лікування й профілактики на курорті Поляна – хронічні захворювання органів травлення: ерозійні гастрити (дуоденіти), виразки шлунка й дванадцятипалої кишки, хронічні коліти, хронічні розлади кишківника, хронічний ентерит та ентероколіт тощо.<br><br> Санаторій спеціалізується також на лікуванні захворювань печінки (гепатит), хронічного холециститу, цукрового діабету, реабілітаційних заходів щодо відновлення організму після хірургічних втручань (з детальним переліком можна ознайомитися у розділі Показання до санаторного лікування

Бар, ресторан, альтанки з мангалом, ігрові майданчики для бадмінтону та волейболу, тренажерний зал, гірські прогулянки, риболовля, екскурсії до славетних історико-культурних та археологічних пам’яток, культурно-розважальні програми для гостей, затишна бібліотека. Окрасою Поляни є рекреаційний лісосадопарк площею 157 га, розташований на горі Лиса. Взимку тут створені найкращі умови для гірськолижного відпочинку.