Хронічний панкреатит

Запалення тканини підшлункової залози, що призводить до склеротичних змін цього органу, називається «хронічним панкреатитом». Перебіг хвороби досить складний, бо супроводжується змінами екскреторної й секреторної функцій підшлункової залози. Тобто, порушується синтез інсуліну, що регулює обмін вуглеводів та ферментів, необхідних для нормального перетравлювання їжі.

Наразі частота хронічного панкреатиту серед інших хвороб травного тракту становить біля 10%, проте за останні 40 років спостерігається тенденція до збільшення кількості хворих практично удвічі. Крім того, хронічний панкреатит «помолодшав» і все частіше вражає людей віком від 30 до 45 років.

Фактори захворювання:

  • довготривале зловживання алкоголем;
  • неправильне харчування (мала концентрація у їжі жирів, білків та антиоксидантів);
  • порушення відтоку жовчі та наявність жовчнокам’яної хвороби;
  • генетична спадковість;
  • тривале та безконтрольне вживання медикаментів, що чинять шкідливий вплив на підшлункову залозу (аспірину, імунодепресантів, тетрациклічних препаратів, антикоагулянтів тощо);
  • активне тютюнопаління, що виснажує запаси вітамінів А та С і знижує вміст антиоксидантів;
  • шкідливий вплив на організм людини різноманітних вірусів, паразитів та бактерій;
  • супутні захворювання (цукровий діабет, хронічна ниркова недостатність, гастрити, гепатит, холецистит, муковісцидоз) тощо.

 

Запалення підшлункової залози часто прогресує при надмірному споживанні смаженої та жирної їжі, через що порушується відтік секрету цього органу. Під час запального процесу підшлунковий сік не потрапляє у дванадцятипалу кишку, а залишається у підшлунковій залозі, поступово руйнуючи її тканину.

 

Симптоматика захворювання 

До основних симптомів панкреатиту, що найчастіше виникають зненацька (в основному у фазі загострення хвороби), належать:

  • гострий біль у верхній частині живота з наростаючою інтенсивністю (часто віддає у спину або міжребер’я);
  • зниження або відсутність апетиту;
  • печія;
  • нудота та блювання (без полегшення самопочуття після випорожнення шлунка);
  • здуття й бурчання в животі;
  • часті проноси;
  • зниження маси тіла;
  • загальна слабкість.

Хвороба небезпечна різноманітними ускладненнями у вигляді діабетичної коми або печінкової чи ниркової недостатності. Тому дуже важливо при будь-яких симптомах захворювання негайно звернутися за допомогою до лікаря-гастроентеролога. Своєчасна діагностика та правильна терапія вбережуть пацієнта від негативних наслідків.

 

Як допомагає санаторне лікування при хронічному панкреатиті? 

Курс санаторно-курортного лікування хронічного панкреатиту рекомендується у період ремісії хвороби. Найважливішою умовою для оздоровлення є питне вживання природної мінеральної води «Поляна Купіль». Кратність її прийому та дозування визначає лікар. При хронічному панкреатиті призначається внутрішнє вживання води малої та середньої мінералізації.

Лікування хронічного панкреатиту за допомогою мінеральних вод сприяє:

  • загальному підвищенню працездатності підшлункової залози;
  • виділенню більшої кількості ферментів;
  • очищенню організму від надмірної кількості солей та шлаків;
  • нормалізації роботи всього шлунково-кишкового тракту.

Для діагностики захворювання у санаторії «Поляна» проводяться такі процедури, як УЗД органів черевної порожнини, рентгенографія, комп’ютерна томографія, дуоденальне зондування. Крім того, необхідні лабораторні дослідження у вигляді аналізів крові (загального та біохімічного), аналізу сечі тощо.

Дієтичне харчування – ще одна важлива умова лікування хронічного панкреатиту в санаторії «Поляна». Дотримання дієти при такому захворюванні має бути постійним, а не епізодичним. Раціон харчування не повинен містити гострих, копчених, смажених та жирних страв, а також алкоголю, кави та міцного чаю.

Серед медичних препаратів використовуються ферментативні засоби, що покращують роботу підшлункової залози, знижуючи навантаження на цей орган. Корекція ферментно-інгібіторного дисбалансу є досить важливою умовою лікування. Крім того, за необхідності лікар призначає препарати, що знижують рівень кислотності шлункового соку. Для зменшення відчуття тяжкості у шлунку або при виникненні больового синдрому необхідне вживання анальгетиків та спазмолітиків.

Якщо Вам поставлено діагноз «хронічний панкреатит», процес лікування триватиме довго та потребуватиме від Вас ретельного дотримання всіх рекомендацій спеціаліста. Одним із дієвих способів оздоровлення є санаторно-курортне перебування на Закарпатті.

 

Найкращі умови для лікування та оздоровлення підшлункової залози у санаторії «Поляна»

У закарпатському санаторії «Поляна» створені найкращі умови для оздоровлення та відпочинку. Тут працюють провідні гастроентерологи, які підберуть для кожного пацієнта індивідуальну схему прийому мінеральної води «Поляна Купіль», що допомагає досягти ремісії при хронічному панкреатиті.

Дієтичне харчування в умовах курортно-санаторного оздоровлення дозволяє нормалізувати обмін речовин, покращує роботу підшлункової залози та запобігає подальшому розвитку захворювання й виникненню можливих ускладнень.

До послуг відвідувачів санаторію «Поляна»:

  • власний бювет мінеральної води;
  • консультація лікарів з багаторічним досвідом роботи;
  • сучасне лікувальне обладнання;
  • комфортні умови для проживання та відпочинку.

 

У програми лікування хронічного панкреатиту входить питний прийом мінеральної води «Поляна Купіль» у сукупності з іншими процедурами: бальнеотерапією лікувальними ваннами, апаратною фізіотерапією, лікувальною фізкультурою, масажем. Фахівці рекомендують проведення повторних курсів санаторно-курортного лікування, що дозволять закріпити отриманий результат лікування.

Навіть на хронічній стадії панкреатит піддається лікуванню, але за умови дотримання усіх рекомендацій лікаря. Оздоровлення в стінах санаторію можливе тільки в між рецидивний період.

Щоб період лікування та відпочинку на курорті «Поляна» залишив у Вашій пам’яті тільки приємні спогади, рекомендуємо забронювати номер у санаторії завчасно, телефонуйте нам вже зараз.

Часті запитання (FAQ)

Путівка в санаторій «Поляна» коштує від 696 грн. до 1140 грн. за добу в залежності від категорії номера.

Основний напрямок лікування й профілактики на курорті Поляна – хронічні захворювання органів травлення: ерозійні гастрити (дуоденіти), виразки шлунка й дванадцятипалої кишки, хронічні коліти, хронічні розлади кишківника, хронічний ентерит та ентероколіт тощо.<br><br> Санаторій спеціалізується також на лікуванні захворювань печінки (гепатит), хронічного холециститу, цукрового діабету, реабілітаційних заходів щодо відновлення організму після хірургічних втручань (з детальним переліком можна ознайомитися у розділі Показання до санаторного лікування

Бар, ресторан, альтанки з мангалом, ігрові майданчики для бадмінтону та волейболу, тренажерний зал, гірські прогулянки, риболовля, екскурсії до славетних історико-культурних та археологічних пам’яток, культурно-розважальні програми для гостей, затишна бібліотека. Окрасою Поляни є рекреаційний лісосадопарк площею 157 га, розташований на горі Лиса. Взимку тут створені найкращі умови для гірськолижного відпочинку.