Показання до застосування мінеральної води «Поляна Купель» при захворюваннях органів травлення

Цілющі мінеральні джерела Закарпаття застосовувалися хворими для лікування впродовж багатьох сторіч. Воду пили у чистому вигляді, створювали водолікарні – так звані «купальні», викопували ями біля виходу мінеральних джерел. Сьогодні у санаторії «Поляна» мінеральну воду застосовують у лікувальних цілях за призначенням лікаря. З його допомогою лікують виразкову хворобу шлунка, хронічний гастрит, панкреатит, захворювання печінки у стадії затухаючого загострення, сечокам’яну хворобу та низку інших хронічних захворювань. У цій статті ми розглянемо детальніше лікування органів травлення з допомогою мінеральної води «Поляна Купель».

Поляна – улюблене місце відпочинку віденських аристократів

У XV столітті околиця Поляни була місцем літнього відпочинку угорського королівського двора. Про це свідчить колишня назва місцевості «Кіральфі Салаш», що дослівно означає «місце відпочинку королевича».

З 1800 року розпочали експорт цілющої мінеральної води до країн Західної Європи. Тоді ж на базі мінеральної води джерела «Поляна Купіль» створили водолікарню з пансіонатом. Тамтешні водні багатства використовували для ванн та внутрішнього застосування. Нею лікували захворювання органів травлення, печінки, нирок і крові.

За майже 70 років тут побудують цілісний лікувальний заклад «Полянська купіль», а з 1946 року на його місці успішно функціонує лікувальний санаторій «Поляна», оснащений високотехнологічним устаткуванням для проведення лікувальних процедур. Лікування та оздоровлення проводять згідно медичних рекомендацій. Серед основних лікувальних методів, окрім здорового харчування, масажів, фізичної активності, провідне місце займає питне лікування мінеральними водами та бальнеотерапія.

Цікавим фактором дієвого лікувального ефекту є те, що в санаторії свого часу відкрили перше відділення санаторно-курортної реабілітації осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Провідні науковці вивчали терапевтичний вплив мінеральної води «Поляна Купель» на організм хворих, які зазнали впливу радіоактивного опромінення внаслідок Чорнобильської катастрофи.

З початку 90-тих років у санаторії працює відділення реабілітації людей, які перенесли операції на органах травлення. Згідно з науковими дослідженнями, після проходження лікування у них мобілізуються захисні і компенсаторні можливості організму, стимулюються механізми саморегуляції, що позитивно впливає на перебіг післяопераційного періоду.

 

Сьогодні ж з допомогою мінеральних вод «Поляна-Купіль» у санаторії “Поляна” лікують хворих на виразкову хворобу шлунку, дванадцятипалої кишки, ерозивні гастрити за наявності виразок, за умови відсутності виразного больового синдрому та потреби у хірургічному втручанні.

Враховуючи наукові дослідження, клінічні спостереження та хімічний склад, мінеральну воду «Поляна Купель» можна застосовувати при:

  • Хронічному неатрофічному гастриті з підвищеною або збереженою кислотоутворювальною функцією шлунку;
  • Неускладненій виразковій хворобі шлунку;
  • Неускладненій виразковій хворобі дванадцятипалої кишки;
  • Хронічному панкреатиті;
  • Хронічних колітах, які супроводжуються проносами або закрепами;
  • Синдромі подразненого кишечника з діареєю;
  • Хронічних токсичних гепатитах з мінімальними запальними процесами в печінці;
  • Хронічних вірусних гепатитах з мінімальними запальними процесами в печінці;
  • Цукровому діабеті;
  • Станах, що супроводжуються порушеннями адаптаційних реакцій.

Проте існує низка протипоказань до застосування мінеральної води «Поляна Купель», тому лікування необхідно проводити за призначенням лікаря.

Щоб не нашкодити організму, у санаторії «Поляна» вам призначать лікування згідно з результатами лабораторних аналізів та врахуванням вживання інших лікарських засобів. Фахівці розроблять для вас дієтичне харчування, запропонують масажі, хвойні ванни, ванни Джакузі, призначать індивідуальну схему лікування. Здорове дієтичне харчування сприяє оптимальному засвоєнню поживних речовин, а правильний режим допомагає відновити обмінні процеси в організмі. Мінеральна вода має протизапальний імуномодулюючий впливи, виводить токсини, підвищує секрецію шлунку, полегшуючи процес перетравлення їжі. Вживання води «Поляна Купіль» вже за кілька тижнів правильного вживання дасть помітний ефект на ваше самопочуття, позбавить здуття та дискомфорту, стабілізує кислотно-лужний баланс в організмі.

Хворих приймають поза фазою загострення

У санаторії «Поляна» також працюють із людьми, які перенесли операційні втручання на органах травлення. Післяопераційний період може бути для деяких пацієнтів складнішим, аніж саме оперативне втручання. Невротичні порушення ускладнюють реабілітаційний процес, у зв’язку з цим санаторно-курортне лікування включає, окрім базових процедур, сеанси психотерапії.

Хворим призначають дробне дієтичне харчування, за необхідності – лікарські засоби. Лікувальна фізкультура допоможе покращити кровообіг, відновить повноцінну роботу м’язів та інших органів. Наші пацієнти проходять реабілітацію під пильним наглядом кваліфікованих працівників за спеціально розробленою програмою. Комплексне лікування здатне зменшити ризики хвороб оперованого шлунка (рецидивної виразки, хронічного реактивного гепатиту). Таким чином людина, яка перенесла операцію на органах травлення, не тільки покращить свій нервово-психічний стан, але й прискорить період одужання. Це одна із причин, чому у реабілітаційному відділенні санаторію лікуються не тільки закарпатці, але й люди з інших куточків України.

Зверніться за консультацією спеціаліста просто зараз: +38 (050) 432-12-76 , а також ознайомтеся детальніше із послугами санаторію на нашому сайті.

Для тих людей, які не мають серйозних хронічних захворювань, санаторій «Поляна» пропонує насичену відпочинкову програму: тренажерний зал, бювет, ресторан та інші можливості для організації якісного дозвілля. Приїжджайте до нас усією сім’єю та переконайтеся у цілющих властивостях мінеральної води «Поляна Купіль»!

Детальну інформацію щодо властивостей лікувальної води читайте на нашому сайті. Краса Карпат чекає на вас у санаторії «Поляна»!